Julhyttsillskväll med allsång

Julhyttsillskväll med allsång

Sjung till musikerna från Allsång på Skansen

Boka

Information

Ewas Allsångsorkester består av några av Sveriges bästa och mest rutinerade yrkesmusiker. Du har sett dem i husbandet till Allsång på Skansen, i husbandet till Let´s Dance, Så ska det låta...på skivor, teatrar och med hela Sverigs artistelit. De har turnerat med artister som: Lasse Berghagen, Lill-Babs, Jerry Williams, Nanne Grönvall, Carola, Björn Skifs med många, många flera. Till och med kungen anlitar dessa fullblodsproffs.


Nu kommer vi till er Kosta hyttsill för en härligt, svängig allsångskväll. Publiken får interagera med bandet och sjunga låtar de glömt, låtar de minns, låtar de kan...Det blir en frisk blandning av allt från ABBA till Jerry Williams. Alla får allsångshäfte. 


Julhyttsillen börjar kl 19:00, med insläpp från 18:00

Kvällen beräknas pågå i ca 2-3 timmar.


OBS - Bordsplacering är utefter bokning. Vill ni sitta bredvid ett annat specifikt sällskap - informera oss via mail: [email protected]


Pris för vuxen 1395:-

Barn mellan 4 - 12 år 320:-

Se priser/köp